Vorige maand was ik voor het eerst van mijn leven in Oxford. Het Coevorden van Engeland. Met als doel om in de voetsporen van Tolkien de beroemde universiteit te bezoeken, de stad te verkennen en (vooral) op jacht naar mooie boeken te gaan. Te beginnen op de boekenmarkt die op zaterdag 18 en zondag 19 april 2026 gehouden werd in een ruimte op Brookes University, de tweede universiteit van Oxford.
Boekenmarkt
Ik was daar op zaterdag 18 april en kon er mijn boekenhart ophalen. Er was een grote diversiteit aan bijzondere boeken te vinden. Bijvoorbeeld The Amazons, uitgegeven door Golden Cockerel Press in 1948. Prachtig vormgegeven en geïllustreerd met houtgravures, gesigneerd door de auteur en gebonden in leer dat fantastisch aanvoelt. Helaas boven mijn budget. Bovendien ben ik tot de conclusie gekomen dat ik als het om mooie boeken gaat ook altijd een connectie wil hebben met de inhoud van het boek. In dit geval kan ik daar simpelweg niet over oordelen, omdat ik het verhaal niet ken. Van een aardige Schot op de boekenmarkt kocht ik Tales of the Unexpected van Roald Dahl in een uitgave van The Folio Society, omdat ik die verhalen goed vind.
Gulp Fiction
Oxford heeft een charmant overdekt winkelcentrum dat The Covered Market heet. Vol winkeltjes en eettentjes. Daar vond ik een bijzondere boekwinkel: Gulp Fiction. Deze boekwinkel is behalve boekwinkel ook een café en bar. De perfecte combinatie voor een liefhebber van bruine kroegen en boeken zoals ik. Toen ik de trap opliep, trof ik daar een leuke afdeling met fantasy en science fiction aan. En een gezellige hoek waarin een groep jonge vrouwen met elkaar zat te roddelen over mannen, terwijl ze aan het breien waren. Boeken en breien, waarom ook niet.
Blackwell’s
Mijn favoriete boekwinkel in Oxford is zonder twijfel Blackwell’s dat vlakbij de oude universiteit aan Broad Street zit. Deze boekwinkel telt meerdere verdiepingen. Met overal zitjes om even te rusten en eventueel wat te lezen. Deze winkel heeft een gigantisch aanbod van zowel fictie als non-fictie. In de kelder is een leeszaal ingericht die recht zou doen aan een universiteit. Prachtig. Verder is de antiquarische afdeling die helemaal bovenin zit ook zeer de moeite waard. Daar heb ik leuk kunnen babbelen met de Engelse dame wiens domein dit is; over mooie boeken.
The Last Bookshop
Tot slot wil ik The Last Bookshop nog even noemen. Dit is een leuke kleine boekwinkel met een zeer betaalbaar aanbod van fantasy en science fiction. Kortom: Oxford is zeer de moeite waard voor de boekenliefhebber. Nu wordt het tijd om rustig te gaan zitten om mijn nieuwe aanwinsten maar eens te lezen.
0 reacties